Výhodné zateplenie s bonusom

BEK Profi Centrum je špecializovaný predajca materiálov pre suchú vnútornú výstavbu a fasádne systémy.

Okrem známych veľkých značiek ETICS, ktoré má vo svojej ponuke, priniesla na slovenský stavebný trh aj vlastnú značku certifikovaných zatepľovacích systémov a fasádnych omietok. Zatepľovacie systémy BEK sú pre svojich užívateľov zárukou spokojnosti už 21 rokov.

Pri zateplení obvodového plášťa budovy sa však, bohužiaľ, často zabúda na dôležité konštrukcie domu - soklové oblasti. Či už je to počas stavby, alebo pri jej rekonštrukcii, správna ochrana stavebnej konštrukcie v oblasti soklov je obvykle zanedbávaná. Pritom práve soklové oblasti, teda časti budovy, ktoré sú v styku s vodorovnými konštrukciami, či už je to detail „stena –chodník“, alebo „stena – podlaha“(balkóny, terasy) sú najviac vystavené negatívnym poveternostným vplyvom. Dážď, mráz, sneh – to je zvýšená vlhkosť, ktorá najmä v spomínaných detailoch, vplyvom fyziky chce vzlínať smerom nahor. Preto je nevyhnutné, aby v týchto, vlhkosťou namáhaných detailoch, boli použité stavebné materiály, ktoré túto prirodzenú vlastnosť vlhkosti – vzlínať – eliminujú, alebo jej zamedzujú vzlínať úplne. Medzi takéto stavebné materiály ideálne pre zateplenie soklových oblastí patria: tvrdený polystyrén tzv. xps a ako jeho povrchová úprava, omietka z farbeného piesku, tzv. mozaiková omietka. V tejto kombinácii je zateplenie sokla vodeodolné, teda zdravé, suché a bezporuchové.

BEK Mozaikové omietky sú ponúkané len v zrnitosti 1,6 mm, vďaka čomu sú vždy vhodné na zateplený aj nezateplený sokel. Sú vyrábané v štyroch farebných radách, celkom v 24 farebných odtieňoch Nature (Príroda) – prírodné šedé, pieskové a čierne Silence (Ticho) – zelené, zelenomodré, modré Live (Život) – žlté, žltohnedé,  hnedé Funny (Zábavné) – oranžové, oranžovočervené, červené Z ponuky BEK mozaikových omietok si naozaj vyberie každý, aj ten najnáročnejší stavebník.

Aj preto, pre tohtoročnú letnú sezónu, spoločnosť BEK Baustoffe Slovakia, s.r.o. pripravila novinku – BEK mozaikovú omietku. BEK mozaiková omietka z farbeného prírodného piesku a disperznej lepiacej zmesi je určená na povrchovú úpravu zateplených aj nezateplených častí fasády, najmä v oblastiach soklov, pretože sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči zvýšenej vlhkostia veľmi vysokou odolnosťou voči nárazu tzv. oteruvzdornosťou, ktorým sú práve soklové oblasti vystavené vo zvýšenej miere.Prírodné mozaikové omietky plnia okrem ochrany soklových oblastí aj významnú esteticko-dekoratívnu funkciu.