Výhodné zateplenie s bonusom

BEK Profi Centrum je špecializovaný predajca materiálov pre suchú vnútornú výstavbu a fasádne systémy.

Okrem známych veľkých značiek ETICS, ktoré má vo svojej ponuke, priniesla na slovenský stavebný trh aj vlastnú značku certifikovaných zatepľovacích systémov a fasádnych omietok. Zatepľovacie systémy BEK sú pre svojich užívateľov zárukou spokojnosti už 21 rokov.

Pri zateplení obvodového plášťa budovy sa však, bohužiaľ, často zabúda na dôležité konštrukcie domu - soklové oblasti. Či už je to počas stavby alebo pri jej rekonštrukcii, správna ochrana stavebnej konštrukcie v oblasti soklov je obvykle zanedbávaná. Pritom práve soklové oblasti, teda časti budovy, ktoré sú v styku s vodorovnými konštrukciami, či už je to detail „stena – chodník“ alebo „stena – podlaha“ (balkóny, terasy), sú najviac vystavené negatívnym poveternostným vplyvom. Dážď, mráz, sneh – to je zvýšená vlhkosť, ktorá najmä v spomínaných detailoch, vplyvom fyziky chce vzlínať smerom nahor. Preto je nevyhnutné, aby v týchto, vlhkosťou namáhaných detailoch, boli použité stavebné materiály, ktoré túto prirodzenú vlastnosť vlhkosti – vzlínať – eliminujú alebo jej zamedzujú vzlínať úplne. Medzi takéto stavebné materiály ideálne pre zateplenie soklových oblastí patria: tvrdený polystyrén tzv. xps a ako jeho povrchová úprava, omietka z farbeného piesku, tzv. mozaiková omietka. V tejto kombinácii je zateplenie sokla vodeodolné, teda zdravé, suché a bezporuchové.

BEK Mozaikové omietky sú ponúkané len v zrnitosti 1,6 mm, vďaka čomu sú vždy vhodné na zateplený aj nezateplený sokel. Sú vyrábané v štyroch farebných radách, celkom v 24 farebných odtieňoch:

  • Nature (Príroda) – prírodné šedé, pieskové a čierne

  • Silence (Ticho) – zelené, zelenomodré, modré

  • Live (Život) – žlté, žltohnedé, hnedé

  • Funny (Zábavné) – oranžové, oranžovočervené, červené.

Z ponuky BEK mozaikových omietok si naozaj vyberie každý, aj ten najnáročnejší stavebník.

Aj preto pre tohtoročnú letnú sezónu, naša spoločnosť pripravila novinku – BEK mozaiková omietka. BEK mozaiková omietka z farbeného prírodného piesku a disperznej lepiacej zmesi je určená na povrchovú úpravu zateplených aj nezateplených častí fasády, najmä v oblastiach soklov, pretože sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči zvýšenej vlhkosti a veľmi vysokou odolnosťou voči nárazu, tzv. oteruvzdornosťou, ktorým sú práve soklové oblasti vystavené vo zvýšenej miere. Prírodné mozaikové omietky plnia okrem ochrany soklových oblastí aj významnú esteticko-dekoratívnu funkciu.